Suomen menestys 2019

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 300 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM354552132
EM455460159
Yhteensä8099112291

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM1120000044
OK0000000000
EM1040000055
Yhteensä2160000099


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AMERIKKALAINEN JALKAPALLO
EM1naisetgbr Leeds2019-08-17
AMMUNTA
MM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri LV, joukkuek.Jyrki Muotio, Risto Murisoja, Ulla Murisojarsa Krokodilspruit2019-08-08
MM3kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri+pienoiskivääriTomi Korpirsa Krokodilspruit2019-08-15
MM3kasa-amm., pistelajit, pienoiskivääri, HV+LVRisto Murisojarsa Krokodilspruit2019-08-15
MM3kasa-amm., pistelajit, pienoiskivääri, LV, joukk.Tomi Korpi, Aappo Korpi, Tapani Nousiainenrsa Krokodilspruit2019-08-14
MM2kasa-amm., pistelajit, pienoiskivääri, LV, joukk.Jyrki Muotio, Risto Murisoja, Timo-Heikki Varisrsa Krokodilspruit2019-08-14
MM3kasa-amm., pistelajit, pienoiskiv., sporter, joukk.Aappo Korpi, Tomi Korpi, Ulla Murisojarsa Krokodilspruit2019-08-12
MM2kasa-ammunta, HV 100+200 jaardiaJari Laulumaacan Rosebud2019-07-21
MM3kasa-ammunta, HV 100+200 jaardia, joukkuek.Marko Kallio, Janne Juntunen, Jari Laulumaa, Timo Särkiniemican Rosebud2019-07-21
MM1kasa-ammunta, HV 100 jaardiaJari Laulumaacan Rosebud2019-07-21
MM3kasa-ammunta, HV 100 jaardiaTimo Särkiniemican Rosebud2019-07-21
MM2kasa-ammunta, HV 100 jaardia, joukkuek.Marko Kallio, Janne Juntunen, Jari Laulumaa, Timo Särkiniemican Rosebud2019-07-21
MM3kasa-ammunta, HV+LV 100+200 jaardiaJari Laulumaacan Rosebud2019-07-21
EM2liikkuva maali, ilmakivääri 40 ls, joukkuek. MKrister Holmberg, Niklas Hyvärinen, Heikki Lähdekorpicro Osijek2019-03-19
EM1liikkuva maali, ilmakivääri 40 ls MKrister Holmbergcro Osijek2019-03-19
EM3liikkuva maali, ilmakivääri 60 ls, joukkuek. MHeikki Lähdekorpi, Krister Holmberg, Niklas Hyvärinencro Osijek2019-03-18
EM1liikkuva maali, pienoiskivääri 40 ls, joukk. MTopi Hulkkonen, Krister Holmberg, Heikki Lähdekorpihun Gyenesdiás2019-07-13
EM3liikkuva maali, pienoiskivääri 60 ls, joukk. MTopi Hulkkonen, Heikki Lähdekorpi, Krister Holmberghun Gyenesdiás2019-07-10
EM3liikkuva maali, pienoiskivääri 60 ls, sekaparitHeikki Lähdekorpi (+ Valentyna Hontšarova UKR)hun Gyenesdiás2019-07-12
EM2mustaruuti, Cominazzo, originaaliPekka Paatinenhun Sarlóspuszta2019-08-16
EM1mustaruuti, Donald Malson, replikaPekka Paatinenhun Sarlóspuszta2019-08-16
EM1mustaruuti, HalikkoTimo Näätänen Lihavainen, Ari Salin, Sakari Viertolahun Sarlóspuszta2019-08-15
EM3mustaruuti, Lamarmora, replikaSakari Viertolahun Sarlóspuszta2019-08-16
EM2mustaruuti, LuccaTimo Näätänen Lihavainen, Ari Salin, Antero Mustamäkihun Sarlóspuszta2019-08-14
EM1mustaruuti, Miquelet, replikaSakari Viertolahun Sarlóspuszta2019-08-15
MM2practical, kivääri, Open Semi-AutoRaine Peltokoskiswe Karlskoga2019-08-10
MM1practical, kivääri, Open Semi-AutoJarkko Laukiaswe Karlskoga2019-08-10
MM3practical, kivääri, Open Semi-Auto, joukk. Nswe Karlskoga2019-08-10
MM1practical, kivääri, Open Semi-Auto, joukkuek.swe Karlskoga2019-08-10
MM1practical, kivääri, Standard Semi-AutoSami Hautamäkiswe Karlskoga2019-08-10
MM1practical, kivääri, Standard Semi-Auto, joukk.swe Karlskoga2019-08-10
EM2practical, pistooli, Standard, joukkuekilpailu NKaisa Koski, Anastasia Mustonen, Marja-Leena Vapanensrb Belgrad2019-09-13
EM3siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
EM2siluetti, .22 kivääri, yhteistulosMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
EM1siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
EM1siluetti, iso kivääri, joukkuekilpailuMarko Nikko, Mika Miskala, Niklas Lindbergfra Châteauroux2019-08-10
EM1siluetti, iso kivääri, yhteistulosMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
EM1siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
EM1siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkofra Châteauroux2019-08-10
AMPUMASUUNNISTUS
MM1normaalimatka MMikko Hölsöfin Hollola2019-08-02
MM3normaalimatka NMari Koivunenfin Hollola2019-08-02
MM1pikamatka MAntti Iivarifin Hollola2019-08-03
MM3pikamatka MMikko Hölsöfin Hollola2019-08-03
MM2pikamatka NHilda Kukonlehtofin Hollola2019-08-03
MM3pikamatka NSatu Rautiainenfin Hollola2019-08-03
MM3viesti MJuha-Matti Hutanen, Jouni Heinonen, Markus Salofin Hollola2019-08-04
MM1viesti MDaniel Forsell, Mikko Hölsö, Antti Iivarifin Hollola2019-08-04
MM2viesti NMari Koivunen, Eevamari Rauhamäkifin Hollola2019-08-04
MM1viesti NSatu Rautiainen, Hilda Kukonlehtofin Hollola2019-08-04
AUTOURHEILU
EM1drag racing, Top FuelAnita Mäkelä2019-09-09
EM3historic sporting rally, luokka 1Elias Kivitila2019-10-13
EM3historic sporting rally, luokka 1, 2-kuljettajatTimo Tuominen2019-10-13
EM3historic sporting rally, luokka 3Esa Peltonen2019-10-13
EM2historic sporting rally, luokka 3, 2-kuljettajatJyrki Saarto2019-10-13
EM3historic sporting rally, luokka 3, 2-kuljettajatTimo Jaakkola2019-10-13
MM3pienoisautoilu, F1-32Olli Kantamaagbr Corby2019-10-10
EM2pienoisautoilu, G7Jyri-Ville Pouttuger Brühl2019-03-24
EM1pienoisautoilu, offroad, 1/5 4WDPekko Iivonenbul Ledenika2019-07-20
BILJARDI
EM210-pallo MCasper Matikainenita Treviso2019-05-01
EM39-pallo MKim Laaksonenita Treviso2019-05-07
MM3kaisaKari Kalliofin Rovaniemi2019-09-22
MM1kaisaMarkku Koponenfin Rovaniemi2019-09-22
MM2kaisaTimo Muhonenfin Rovaniemi2019-09-22
BRASILIALAINEN JUJUTSU
MM3ei gi'tä, mustavöiset, 55,5 kg MMarko Oikarainenusa Anaheim2019-12-15
EM3ei gi'tä, mustavöiset 73,5 kg MTommi Pulkkanenita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, mustavöiset 91,5 kg MSanteri Liliusita Rooma2019-10-20
EM2ei gi'tä, purppuravöiset 73,5 kg MJoona Posaita Rooma2019-10-20
EM2ei gi'tä, ruskeavöiset 51,5 kg NKaisa Yli-Paunuita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, ruskeavöiset 61,5 kg NSuvi-Tuuli Koikkalainenita Rooma2019-10-20
EM2ei gi'tä, ruskeavöiset 73,5 kg MKim Lipsanenita Rooma2019-10-20
EM1ei gi'tä, ruskeavöiset yli 97,5 kg MHeikki Jussilaita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, sinivöiset 61,5 kg NSanna Temiseväita Rooma2019-10-20
EM2ei gi'tä, sinivöiset 73,5 kg MNikke Lahtinenita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, sinivöiset 85,5 kg MFisnik Neziriita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, sinivöiset 91,5 kg MOskar Svelsita Rooma2019-10-20
EM1ei gi'tä, sinivöiset 97,5 kg MMattias Kasurinenita Rooma2019-10-20
EM2ei gi'tä, sinivöiset, avoin luokka NSanna Temiseväita Rooma2019-10-20
EM3ei gi'tä, sinivöiset yli 97,5 kg MAkseli Kaasalainenita Rooma2019-10-20
EM3mustavöiset, 53,5 kg NEmilia Tuukkanenpor Odivelas2019-01-20
EM3mustavöiset, yli 79,3 kg NVenla Luukkonenpor Odivelas2019-01-20
MM2mustavöiset, yli 79,3 kg NVenla Luukkonenusa Long Beach2019-06-02
EM3purppuravöiset, 100,5 kg MVille Backmanpor Odivelas2019-01-17
EM2ruskeavöiset, 64 kg NSuvi-Tuuli Koikkalainenpor Odivelas2019-01-20
EM3ruskeavöiset, 74 kg NElina Tolonenpor Odivelas2019-01-20
EM2sinivöiset, 74 kg NKerttu Koukipor Odivelas2019-01-16
CHEERLEADING
EM2cheer premier, naisetHAC Eliterus Pietari2019-06-30
MM1cheer premier, naisetusa Orlando2019-04-27
EM3cheer premier, sekajoukkueetHAC Xrayrus Pietari2019-06-30
EM2tanssi, freestyleDream Team Dancersrus Pietari2019-06-30
FISAF-AEROBIC
EM1miehetJuuso Väisänenpol Krakova2019-06-01
MM2miehetJuuso Väisänenned Leiden2019-10-12
FITNESSURHEILU
EM3bikinifitness, 166 cm NSanna Paasimaaesp Santa Susanna2019-05-05
MM1bodyfitness, 158 cmSenni Nieminensvk Bratislava2019-12-01
MM1bodyfitness, yleiskilpailuSenni Nieminensvk Bratislava2019-12-01
EM2bodyfitness, yli 168 cm NJohanna Ilonenesp Santa Susanna2019-05-04
EM3wellness fitness, 163 cm NSari Uskiesp Santa Susanna2019-05-03
FRISBEEGOLF
MM2ammattilaiset, naisetEveliina Salonenusa Peoria2019-08-17
MM1joukkuekilpailuest Alutaguse2019-08-24
GOLF
EM2amatöörit NKrista Junkkarigbr Poole2019-07-27
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
MM315 km p MIivo Niskanenaut Seefeld  OL2019-02-27
HIIHTOSUUNNISTUS
EM2keskimatka NSalla Koskelatur Sarıkamış2019-02-08
MM3pitkä matka MTero Linnainmaaswe Piitime2019-03-20
EM3pitkä matka NSalla Koskelatur Sarıkamış2019-02-10
EM3viesti NMarjut Turunen, Milka Reponen, Salla Koskelatur Sarıkamış2019-02-11
MM3viesti NMirka Suutari, Milka Reponen, Salla Koskelaswe Piitime2019-03-24
HOKUTORYU JU-JUTSU
MM165 kg MPetri Kolehmainenita Carrara2019-11-02
MM366 kg NNina Muukkonenita Carrara2019-11-02
MM166 kg NJonna Vahteraita Carrara2019-11-02
MM266 kg NEeva Pohtoita Carrara2019-11-02
MM273 kg MPekka Pöllänenita Carrara2019-11-02
MM386 kg MJuuso Nurkseita Carrara2019-11-02
MM286 kg MJesse Kujanpääita Carrara2019-11-02
MM2yli 86 kg MMatti Hietaharjuita Carrara2019-11-02
MM1yli 86 kg MTuure Toivolaita Carrara2019-11-02
ILMAILU
EM3taitomoottorilento, joukkuekilpailuSami Kontio, Mikko Jägerholm, Tapio Pitkänen, Harri Kantopol Toruń2019-08-10
ITF TAEKWON-DO
EM3liikesarjat, 2. dan NLotta Keränenbih Sarajevo2019-10-13
EM2liikesarjat, 3. dan MJoni Ohtonenbih Sarajevo2019-10-13
MM2liikesarjat, 3. dan NJulia Pätsiger Inzell2019-04-28
EM3ottelu, 70 kg MAntti Holménbih Sarajevo2019-10-13
EM2ottelu, 78 kg MAntti Rintanenbih Sarajevo2019-10-13
MM1ottelu, 78 kg MAntti Rintanenger Inzell2019-04-28
EM3voimamurskaus, joukkuekilpailu NKaroliina Kivioja, Lotta Keränen, Julia Pätsi, Nita Mettinenbih Sarajevo2019-10-13
EM1voimamurskaus MKalle Kiviojabih Sarajevo2019-10-13
MM2voimamurskaus, MKalle Kiviojager Inzell2019-04-28
EM3voimamurskaus NKaroliina Kiviojabih Sarajevo2019-10-13
JÄÄKIEKKO
MM1miehetmiehetsvk Bratislava  OL2019-05-26
MM2naisetnaisetfin Espoo  OL2019-04-14
JÄÄPALLO
MM3miehetmiehetswe Vänersborg2019-02-02
JOUKKUEVOIMISTELU
MM3OVO Team/Olarin Voimistelijatesp Cartagena2019-05-19
MM2Minetit/Tampereen Sisuesp Cartagena2019-05-19
KAHVAKUULAURHEILU
MM3kaksiottelu, 20 kg, 75 kg N (WKSF)Niina Pelanderirl Gormanston2019-05-25
EM1kaksiottelu, 24 kg, 58 kg NRiikka Viialager Stolberg2019-05-31
MM2kaksiottelu, 24 kg, 58 kg NRiikka Viialasrb Novi Sad2019-11-10
MM2kaksiottelu, 24 kg, 63 kg NSuvi Muittarisrb Novi Sad2019-11-10
MM2kaksiottelu, 24 kg, 68 kg M (WKSF)Ville Kuukkanenirl Gormanston2019-05-26
EM1kaksiottelu, 24 kg, 68 kg NNiina Pelanderger Stolberg2019-05-31
MM3kaksiottelu, 32 kg, yli 95 kg MTuomas Ovaskasrb Novi Sad2019-11-10
EM1long cycle, 16 kg, 63 kg NJenni Kuosmanenger Stolberg2019-05-31
MM1long cycle, 16 kg, 63 kg NJenni Kuosmanensrb Novi Sad2019-11-10
EM1long cycle, 20 kg, 75 kg N (WKSF)Taija Merisaloukr Užhorod2019-10-20
MM1long cycle, 20 kg, 75 kg N (WKSF)Niina Pelanderirl Gormanston2019-05-24
EM2long cycle, 24 kg, 58 kg NRiikka Viialager Stolberg2019-06-01
MM1long cycle, 24 kg, 58 kg NRiikka Viialasrb Novi Sad2019-11-10
EM2long cycle, 24 kg, 68 kg NNiina Pelanderger Stolberg2019-06-01
EM2long cycle, 24 kg, yli 68 kg NSatu Kurkiger Stolberg2019-06-01
MM3long cycle, 24 kg, yli 68 kg NSatu Kurkisrb Novi Sad2019-11-10
EM3long cycle, 32 kg, 78 kg MAleksi Tuhkanenger Stolberg2019-06-01
MM3long cycle, 32 kg, 95 kg M (WKSF)Jani Nurmenniemiirl Gormanston2019-05-24
MM2maraton, long cycle, 16 kg, 60 kg NMinna Silvennoinenpol Łódź2019-11-23
EM2maraton, työntö, 16 kg/70 kg NNiina Pelanderden Nyborg2019-04-28
MM3maraton, työntö, 16 kg, yli 70 kg NTaina Riihimäkipol Łódź2019-11-24
EM2maraton, työntö, 16 kg/yli 70 kg NTaina Riihimäkiden Nyborg2019-04-28
EM1puolimaraton, long cycle, 16 kg/70 kg NNiina Pelanderden Nyborg2019-04-28
MM2puolimaraton, long cycle, 20 kg, 60 kg NMinna Silvennoinenpol Łódź2019-11-22
MM3puolimaraton, tempaus, 20 kg, 70 kg NSuvi Muittaripol Łódź2019-11-22
EM1puolimaraton, työntö, 20 kg/70 kg NHeli Laineden Nyborg2019-04-28
MM3puolimaraton, työntö, 20 kg, yli 70 kg NSari Jänttipol Łódź2019-11-23
MM2tempaus, 16 kg, 63 kg NHeidi Aarrasrb Novi Sad2019-11-10
EM2tempaus, 16 kg, 85 kg NSari Jänttiger Stolberg2019-06-01
MM2tempaus, 16 kg, 85 kg NSari Jänttisrb Novi Sad2019-11-10
EM2tempaus, 24 kg, 75 kg N (WKSF)Taija Merisaloukr Užhorod2019-10-20
MM3tempaus, 24 kg, 75 kg N (WKSF)Taija Merisaloirl Gormanston2019-05-25
EM2tempaus, 24 kg, yli 68 kg NMari Kuukkanenger Stolberg2019-05-31
MM2tempaus, 24 kg, yli 75 kg N (WKSF)Mari Kuukkanenirl Gormanston2019-05-25
MM1viesti, 16 kg NJenni Kuosmanen, Satu Kurki, Riikka Viiala, Heidi Aarrasrb Novi Sad2019-11-10
KARATE
EM3yli 68 kg NTitta Keinänenesp Guadalajara  OL2019-03-30
KEILAILU
MM3masters NSanna Pasanenusa Las Vegas2019-08-30
EM2parikilpailu MTomas Käyhkö/Niko Oksanenger Unterföhring2019-06-15
KENDO
EM3iaidō, godanPaulus Artimogre Ateena2019-11-02
EM3iaidō, sandanTea Pihlajagre Ateena2019-11-02
EM3jōdō, nidanMili Carrpol Zawiercie2019-09-22
EM2jōdō, nidanDaniel Repopol Zawiercie2019-09-22
KYYKKÄ
EM3miehetMarko Peiponenblr Maladzetšna2019-05-01
EM1miehetAntti Eronenblr Maladzetšna2019-05-01
EM1naisetTiina Viitanenblr Maladzetšna2019-05-01
MOOTTORIKELKKAILU
MM2snowcrossAki Pihlajaswe Boden2019-04-06
MOOTTORIPYÖRÄILY
EM1enduro, joukkuekilpailuRoni Kytönen, Antti Hänninen, Mika Tamminen, Eemil Pohjolafin Heinola2019-09-08
EM2enduro, joukkuekilpailu NIina Turkki, Marita Nyqvist, Janette Mielonen, Pauliina Sievänenfin Heinola2019-09-08
EM1enduro, yleiskilpailuRoni Kytönen2019-09-08
EM1enduro, yli 450 4TEemil Pohjola2019-09-08
EM1kiihdytysajo, Pro StockFredrik Fredlund2019-09-08
EM2kiihdytysajo, Pro StockJanne Koskinen2019-09-08
MM2RR-ajo, sivuvaunuluokkaPekka Päivärinta/Jussi Veräväinen2019-10-20
MOOTTORIVENEILY
EM1F4Tuukka Lehtonenita Brindisi2019-08-25
MM3F4Alexander Lindholm2019-09-08
MM1F4Tuukka Lehtonen2019-09-08
EM3offshore 3 BTom Vuorihovi/Samuli Vuorihoviswe Nynäshamn2019-08-17
MM2offshore 3 CMarcus Johnsson/Jussi Myllymäkinor Tvedestrand2019-07-13
MUODOSTELMALUISTELU
MM3Helsinki Rockettesfin Helsinki2019-04-13
MM2Marigold Ice Unityfin Helsinki2019-04-13
NYRKKEILY
EM160 kg NMira Potkonenesp Alcobendas  OL2019-08-31
MM360 kg NMira Potkonenrus Ulan-Ude  OL2019-10-12
PAINI
EM365 kg NPetra Ollirou Bukarest  OL2019-04-12
EM3kreikkalais-roomalainen 97 kg MElias Kuosmanenrou Bukarest  OL2019-04-14
POTKUNYRKKEILY
MM3kevytkontakti, 79 kg MAntti Rintanenbih Sarajevo2019-10-22
MM3täyskontakti, 60 kg NErika Rinnetur Antalya2019-11-29
MM1täyskontakti, 65 kg NJenna Puurunentur Antalya2019-11-29
MM2täyskontakti, 71 kg MAkseli Sauramatur Antalya2019-11-30
PURJEHDUS
MM22,4 m RMarko Dahlbergita Genova2019-10-18
MM26 m R, klassinenKarl-Gustav Pihl + miehistöfin Hanko2019-08-09
MM36 m R, klassinenOssi Paija + miehistöfin Hanko2019-08-09
MM3H-veneJan Forsbom/Iiro Törnström/Timo Lankinenned Medemblik2019-08-09
EM2ORC, luokka ASamuli Leisti + miehistöswe Oxelösund2019-08-17
EM2raceboard NAleksandra Blinnikkacze Nové Mlýny2019-05-19
MM1raceboard NAleksandra Blinnikkager Warnemünde2019-07-11
MM1raceboard NAleksandra Blinnikkager Warnemünde2019-07-11
MM3solingErkki Heinonen/Gabor Helmhout/Ties Verploeghfra La Baule2019-09-27
EM3talvipurjehdus, purjekelkat, GPSMarianne Rautelinest Võrtsjärv2019-02-24
EM1talvipurjehdus, purjekelkat, GPS NMarianne Rautelinest Võrtsjärv2019-02-24
EM2talvipurjehdus, purjekelkat, GPS NSiri Kaskealaest Võrtsjärv2019-02-24
EM1talvipurjehdus, purjekelkat, rata NMarianne Rautelinest Võrtsjärv2019-02-24
EM1talvipurjehdus, purjekelkat, slalom NMarianne Rautelinest Võrtsjärv2019-02-24
MM2talvipurjehdus, siipipurjehdus, nopeusRainer Salousa Fond du Lac2019-02-08
MM2talvipurjehdus, siipipurjehdus, pitkä matkaRainer Salousa Fond du Lac2019-02-08
MM1talvipurjehdus, siipipurjehdus, rataRainer Salousa Fond du Lac2019-02-08
MM3talvipurjehdus, siipipurjehdus, slalomRainer Salousa Fond du Lac2019-02-08
PYÖRÄSUUNNISTUS
MM3keskimatka NMarika Haraden Viborg2019-07-30
EM3sekaviestiMarika Hara, Jussi Laurila, Pekka Niemipol Strzelin2019-06-08
MM3viesti MJussi Laurila, Samuel Pökälä, Pekka Niemiden Viborg2019-08-03
MM2viesti NIngrid Stengård, Ruska Saarela, Marika Haraden Viborg2019-08-03
EM2yhteislähtö MKare Kaskinenpol Strzelin2019-06-10
EM3yhteislähtö NIngrid Stengårdpol Strzelin2019-06-10
RATSASTUS
MM3islanninhevoset, viisikäynti, yhteiskilpailuKatie Sundin Brumpton/Símon frá Efri-Rauðalekger Berliini2019-08-11
RINGETTE
MM1can Burnaby2019-11-30
SALIBANDY
MM3naisetsui Neuchâtel2019-12-15
SOUTU
EM3sisäsoutu, 2000 m MJoel Naukkarinenden Gladsaxe2019-01-26
EM1sisäsoutu, sprintti 200 m MJoel Naukkarinenden Gladsaxe2019-01-26
SUUNNISTUS
MM3keskimatka NVenla Harjunor Mørk2019-08-16
MM2viesti MAleksi Niemi, Elias Kuukka, Miika Kirmulanor Mørk2019-08-17
TAEKWONDO
EM3beach taekwondo, poomse, joukkuekilpailu MFrans Salmi, Olli Siltanen, Mico Knutssontur Kemer2019-04-06
EM3poomse, joukkuekilpailu MFrans Salmi, Olli Siltanen, Christian Kamphuistur Kemer2019-04-04
TAIDO
EM1dantai hokeiE. Pelttari, K. Anoschkin, M. Häkli, M. Turpeinen, S. Nissinenfin Tampere2019-08-03
EM2dantai hokeiSanaksenaho, Daniel Palmén, J. Anoschkin, Loponen, Waltarifin Tampere2019-08-03
EM1dantai jissen MAntti Peltonen, Jussi Loponen, Laura Pellikka, Oliver Waltarifin Tampere2019-08-03
EM2dantai jissen MAntti Korhonen, A. Sanaksenaho, J. Anoschkin, J. Anttalainenfin Tampere2019-08-03
EM1dantai jissen NEssi Pelttari, Katja Anoschkin, Martta Häkli, Aki Peltolafin Tampere2019-08-03
EM2dantai jissen NHanna-Mari Boelius, Mimmi Turpeinen, S. Nissinen, Jani Pylväinenfin Tampere2019-08-03
EM3dantai jissen NHelmiina Isokangas, Julia Backman, Marianne Malm, Susanna Korolainenfin Tampere2019-08-03
EM3hokei MJere Anttalainenfin Tampere2019-08-03
EM2hokei MJasser Anoschkinfin Tampere2019-08-03
EM2hokei NMartta Häklifin Tampere2019-08-03
EM1hokei NSuvi Nissinenfin Tampere2019-08-03
EM3hokei NKatja Anoschkinfin Tampere2019-08-03
EM2jissen MArttu Sanaksenahofin Tampere2019-08-03
EM1jissen MAntti Peltonenfin Tampere2019-08-03
EM1jissen NEssi Pelttarifin Tampere2019-08-03
EM3jissen NKatja Anoschkinfin Tampere2019-08-03
EM1tenkaiPelttari, Boelius, Isokangas, Häkli, Turpeinen, Nissinenfin Tampere2019-08-03
TAITOLUISTELU
EM3naisetViveca Lindforsblr Minsk  OL2019-01-25
TANSSIURHEILU
EM2boogie-woogieJuho Päivinen/Mari Munneger Stuttgart2019-08-16
MM2boogie-woogieJuho Päivinen/Mari Munnerus Moskova2019-11-23
EM1discotanssi, duo NSaima Kokkonen/Sofia Convertinoita Montecatini2019-10-27
MM3discotanssi, duo NSaima Kokkonen/Sofia Convertinocze Chomutov2019-06-23
EM2jazztanssi, pienryhmätDCA Ensemblecze Praha2019-06-14
EM2moderni tanssi, duoYasmin Janatuinen/Elsa Mäenpääcze Praha2019-06-14
MM1moderni tanssi, duoYasmin Janatuinen/Elsa Mäenpääpol Rawa Mazowiecka2019-12-04
EM2moderni tanssi, muodostelmatDCA Ensemblecze Praha2019-06-14
MM3moderni tanssi, muodostelmatDCA Ensemblepol Rawa Mazowiecka2019-12-04
EM2moderni tanssi, pienryhmätDCA Ensemblecze Praha2019-06-14
MM2moderni tanssi, pienryhmätDCA Ensemblepol Rawa Mazowiecka2019-12-04
MM2moderni tanssi, soolo NYasmin Janatuinenpol Rawa Mazowiecka2019-12-04
TARKKUUSSUUNNISTUS
MM1normaalikilpailuPinja Mäkinenpor Idanha-a-Nova2019-06-27
MM3tempoAntti Rusanenpor Idanha-a-Nova2019-06-29
MM1viestiPinja Mäkinen, Sami Hyvönen, Antti Rusanenpor Idanha-a-Nova2019-06-28
THAINYRKKEILY
EM345 kg NSatu Mykkänenblr Minsk2019-11-09
MM245 kg NSatu Mykkänentha Bangkok2019-07-29
MM148 kg NTessa Kakkonentha Bangkok2019-07-29
EM363,5 kg MPok Jääskeläinenblr Minsk2019-11-10
EM363,5 kg NRiikka Järvenpääblr Minsk2019-11-10
EM371 kg NAnna Rantanenblr Minsk2019-11-09
MM171 kg NAnna Rantanentha Bangkok2019-07-29
UINTI
EM3100 m rintauinti, lyhyt rata NJenna Laukkanengbr Glasgow2019-12-07
EM3100 m sekauinti, lyhyt rata NJenna Laukkanengbr Glasgow2019-12-06
VALJAKKOURHEILU
MM3kärryajo, 1 koira MTuomas Notkoswe Nybro2019-10-25
MM3kärryajo, 1 koira NMaija Nivalaswe Nybro2019-10-25
MM3kärryajo, 2 koiraaVesa-Pekka Jurvelinswe Nybro2019-10-27
MM2kärryajo, 4 koiraa, pohjoismaiset rodutSusanna Bürklandswe Nybro2019-10-27
MM2kärryajo, 6 koiraa, pohjoismaiset rodutErkki Bürklandswe Nybro2019-10-27
MM1koirahiihto, 2 koiraa MVesa-Pekka Jurvelinfra Bessans2019-02-02
MM2koirahiihto, 2 koiraa NMaija Nivalafra Bessans2019-02-02
MM2valjakkoajo, sprintti, 8 koiraaVesa-Pekka Lehtomäkifra Bessans2019-02-01
VAPAAOTTELU
EM347,6 kg NJenna Hortoita Rooma2019-06-22
EM356,7 kg NJanika Antinmaaita Rooma2019-06-22
MM365,8 kg NJenni Kiviojabrn Manama2019-11-14
EM383,9 kg MTommi Leinonenita Rooma2019-06-22
EM293 kg MKirill Andreevita Rooma2019-06-23
VESIHIIHTO
EM2avojaloinhiihto, hyppy MEvert Aartsen Jr.ita Recetto2019-09-21
EM1avojaloinhiihto, kuviot MEvert Aartsen Jr.ita Recetto2019-09-21
EM1avojaloinhiihto, pujottelu MEvert Aartsen Jr.ita Recetto2019-09-21
EM1avojaloinhiihto, yleiskilpailu MEvert Aartsen Jr.ita Recetto2019-09-21
EM3hyppy NJutta Menestrinaesp Seseña2019-07-21
VOIMANOSTO
EM3klassinen penkkipunnerrus, 59 kg MJani Haapa-aholux Hamm2019-08-09
EM3klassinen penkkipunnerrus, 63 kg NAnette Tunkkarilux Hamm2019-08-09
MM3klassinen penkkipunnerrus, 63 kg NAnette Tunkkarijpn Tokio2019-05-20
EM2klassinen penkkipunnerrus, 72 kg NSusanna Törrönenlux Hamm2019-08-10
MM3klassinen penkkipunnerrus, 72 kg NSusanna Törrönenjpn Tokio2019-05-20
MM2klassinen voimanosto, 105 kg MTuomas Hautalaswe Helsingborg2019-06-15
EM3varustepenkkipunnerrus, 105 kg MPetri Kuosmafin Tampere2019-10-19
EM2varustepenkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikfin Tampere2019-10-19
EM2varustepenkkipunnerrus, yli 120 kg MKenneth Sandvikfin Tampere2019-10-19


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.