Suomen menestys 2011

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 254 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM383136105
EM454445134
Yhteensä837581239

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM436453471336
OK0000000000
EM0110000022
Yhteensä447453471538


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AMMUNTA
EM2ilmakivääri NMarjo Yli-Kiikkaita Brescia  OL2011-03-05
EM3liikkuva maali 40 ls, joukkuekilpailuKrister Holmberg, Niklas Hyvärinen, Tomi-Pekka Heikkiläsrb Belgrad2011-08-04
EM3mustaruuti, Cominazzo, replikaTarmo Ansamaafin Hamina2011-08-25
EM3mustaruuti, Kuchenreuter, originaaliHannu Jyräfin Hamina2011-08-25
EM3mustaruuti, Kuchenreuter, repl., jkk.T. Näätäinen Lihavainen, T. Ansamaa, Jukka Päärniläfin Hamina2011-08-25
EM1mustaruuti, Maximilian, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina2011-08-25
EM3mustaruuti, Minié, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina2011-08-25
EM2mustaruuti, Miquelet, replikaSakari Viertolafin Hamina2011-08-25
EM3mustaruuti, Miquelet, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina2011-08-25
EM1mustaruuti, Miquelet, replika, joukk.Sakari Viertola, Ari Salin, Antero Mustamäkifin Hamina2011-08-25
EM1siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 kivääri joukkuekilpailuKimmo Iivonen, Marko Nikko, Seppo Semifin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 kivääri yhteistulosMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 kivääri yhteistulosKimmo Iivonenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 pistooli joukkuekilpailuJorma Juntunen, Juha Piiroinen, Petri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, .22 pistooli seistenPetri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, .22 pistooli yhteistulosJuha-Matti Saarifin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 pistooli yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 revolveriJorma Juntunenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 revolveriAki Tanninenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, .22 siluettikivääriKimmo Iivonenfin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 siluettikivääriJasmine Uuttufin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, .22 vakiopistooliJuha-Matti Saarifin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 vakiopistooliJussi Airasfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 vakiopistooliAllan Granlundfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, .22 vapaapistooliJuha-Matti Saarifin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, .22 vapaapistooliRauno Ärväsfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso kivääri joukkuekilpailuKimmo Iivonen, Marko Nikko, Reino Uuttufin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, iso kivääri yhteistulosKimmo Iivonenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso kivääri yhteistulosMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, iso metsästyskivääriReino Uuttufin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, iso metsästyskivääriKimmo Iivonenfin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, iso pistooli joukkuekilpailuJuhani Lehtosaari, Esko Lempola, Juha Piiroinenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso pistooli seistenUnto Järvinenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, iso pistooli yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, iso revolveriJuha Piiroinenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkofin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, iso siluettikivääriJasmine Uuttufin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso vakiopistooliRauno Ärväsfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, iso vapaapistooliJuha Piiroinenfin Heinola2011-07-16
EM1siluetti, iso vapaapistooliJuhani Lehtosaarifin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, iso vapaapistooliJarkko Tuovinenfin Heinola2011-07-16
EM2siluetti, pistooli seisten joukkuekilpailuEsko Lempola, Juha Piiroinen, Petri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, pistooli seisten yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola2011-07-16
EM3siluetti, ratapistooli joukkuekilpailuEsko Lempola, Antti Peltola, Juha Piiroinenfin Heinola2011-07-16
AMPUMAHIIHTO
MM110 km takaa-ajo NKaisa Mäkäräinenrus Hanty-Mansijsk  OL2011-03-06
MM27,5 km NKaisa Mäkäräinenrus Hanty-Mansijsk  OL2011-03-05
AMPUMASUUNNISTUS
MM2normaalimatka MMikko Hölsöcze Staré Město p.L.2011-08-13
MM1sprintti MMikko Hölsöcze Staré Město p.L.2011-08-12
MM3sprintti MJuha Tolonencze Staré Město p.L.2011-08-12
MM2sprintti NRiikka Timpericze Staré Město p.L.2011-08-12
MM1sprintti NEevamari Oksanencze Staré Město p.L.2011-08-12
MM3viesti MJarno Kallio-Könnö, Juha Tolonen, Mikko Hölsöcze Staré Město p.L.2011-08-14
MM2viesti NRiikka Timperi, Eevamari Oksanencze Staré Město p.L.2011-08-14
AUTOURHEILU
EM2drag racing, Pro StockRichard Sundblom2011-09-11
EM2drag racing, Top FuelRisto Poutiainen2011-09-11
EM3drag racing, Top FuelTimo Lehtimäki2011-09-11
EM3drag rac.,Top Methanol Funny CarJarmo Kuutniemi2011-09-11
EM1pienoisautoilu, C-12Simo Ahoniemifra Montbrison2011-03-06
EM1pienoisautoilu, G7Juha Yli-Sipolager Brühl2011-03-20
EM3pienoisautoilu, TP-10Teemu Leinoger Ettlingen2011-08-20
MM2ralliMikko Hirvonen, Jarmo Lehtinen2011-11-13
MM1ralli, tuotantoautot Super 2000Juho Hänninen, Mikko Markkula2011-11-13
BILJARDI
EM28-pallo NMarika Poikkijokiger Brandenburg2011-03-28
EM3straight pool MPetri Makkonenger Brandenburg2011-03-25
CHEERLEADING
EM2cheer NNorthern Lights Diamonds, Ouluslo Ljubljana2011-07-03
EM1cheer NHAC Elite, Helsinkislo Ljubljana2011-07-03
EM1cheer, sekajoukkueetHAC Xray, Helsinkislo Ljubljana2011-07-02
EM3cheer, sekajoukkueetRenegades, Tampereslo Ljubljana2011-07-02
MM1paristuntMija Schrey - Mika Pennanenusa Orlando2011-04-28
EM2ryhmästunt NCheer Stars Ninzat, Kuopioslo Ljubljana2011-07-03
EM1tanssiDream Team Dancers, Tampereslo Ljubljana2011-07-03
EM2tanssiFunky Dance Team, Helsinkislo Ljubljana2011-07-03
DARTS
MM3henkilökohtainen kilpailu NKirsi Viinikainenirl Castlebar2011-09-23
MM2joukkuekilpailu MJarkko Komula, Ulf Ceder, Sami Sanssi, Petri Korteirl Castlebar2011-09-23
MM3kokonaiskilpailu MJarkko Komula, Ulf Ceder, Sami Sanssi, Petri Korteirl Castlebar2011-09-23
MM3parikilpailu MJarkko Komula, Ulf Cederirl Castlebar2011-09-23
MM3parikilpailu NLumi Silván, Kirsi Viinikainenirl Castlebar2011-09-22
FISAF-AEROBIC
EM3yksilökilpailu MJuuso Väisänenita Torino2011-06-25
EM1yksilökilpailu MJouni Viitanenita Torino2011-06-25
MM2yksilökilpailu MJuuso Väisänenaus Gold Coast2011-10-22
EM1yksilökilpailu NRita Niemiita Torino2011-06-25
MM1yksilökilpailu NIrina Matilainenaus Gold Coast2011-10-22
FREESTYLEHIIHTO
MM2skicross MJouni Pellinenusa Deer Valley  OL2011-02-04
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
MM310 km (p) NAino-Kaisa Saarinennor Oslo  OL2011-02-28
MM115 km (p) MMatti Heikkinennor Oslo  OL2011-03-01
MM34 x 5 km NPirjo Muranen, Aino-Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen, Krista Lähteenmäkinor Oslo  OL2011-03-03
MM2sprinttiviesti (p) NAino-Kaisa Saarinen, Krista Lähteenmäkinor Oslo  OL2011-03-02
HIIHTOSUUNNISTUS
EM2keskimatka MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-05
MM1keskimatka MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-23
EM2pitkä matka MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen2011-02-02
EM1pitkä matka MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-02
MM2pitkä matka MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-26
MM3sekasprinttiviestiMatti Keskinarkaus, Liisa Anttilaswe Tänndalen2011-03-24
EM2sprintti MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-04
EM3sprintti MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen2011-02-04
MM2sprintti MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-22
MM1sprintti MOlli-Markus Taivainenswe Tänndalen2011-03-22
MM3sprintti NLiisa Anttilaswe Tänndalen2011-03-22
EM2viesti MJanne Häkkinen, Olli-Markus Taivainen, Staffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-06
MM1viesti MOlli-Markus Taivainen, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunisswe Tänndalen2011-03-27
MM3viesti NMarjut Turunen, Liisa Anttila, Hannele Tonnaswe Tänndalen2011-03-27
ILMAILU
EM1purjelento, 20 m, monipaikkaisetHarri Hirvola, Visa-Matti Leinikkisvk Nitra2011-07-29
ITF TAEKWON-DO
EM2erikoistekniikkamurskaus, joukk. Nsvk Bratislava2011-10-22
EM3erikoistekniikkamurskaus MSami Koskelasvk Bratislava2011-10-20
EM2liikesarjat, 1. dan MJouni Alajokisvk Bratislava2011-10-21
EM1liikesarjat, 2. dan MJoonas Heikkinensvk Bratislava2011-10-21
MM1liikesarjat, 2. dan NTiia Kivirantanzl Wellington2011-03-09
EM3liikesarjat, 3. dan MJouni Heikkinensvk Bratislava2011-10-21
EM1liikesarjat, 3. dan NPauliina Hietaniemisvk Bratislava2011-10-20
EM3liikesarjat, 4.-6. dan NHeli Karjalainensvk Bratislava2011-10-20
MM3liikesarjat, 4.-6. dan NHeli Karjalainennzl Wellington2011-03-09
EM3ottelu, joukkuekilpailu Nsvk Bratislava2011-10-22
EM3voimamurskaus, joukkuekilpailu Msvk Bratislava2011-10-22
EM2voimamurskaus, joukkuekilpailu Nsvk Bratislava2011-10-22
JÄÄKIEKKO
MM1Msvk Bratislava  OL2011-05-15
MM3Nsui Zürich  OL2011-04-25
JÄÄPALLO
MM2Mrus Kazan2011-01-30
JOUSIAMMUNTA
EM2maastoammunta, joukkuekilpailu MJari Haavisto, Aki Virtanen, Pasi Ahjokiviita Montevarchi2011-09-16
EM1maastoammunta, taljajousi MJari Haavistoita Montevarchi2011-09-17
KEILAILU
EM2joukkuekilpailu MPalermaa, Jähi, Jussila, Lehtonen, Ratia, Salonenger München2011-06-17
EM3masters MOsku Palermaager München2011-06-18
EM3triokilpailu MKimmo Lehtonen, Jari Ratia, Perttu Jussilager München2011-06-16
KENDO
EM3iaido, 2. danPaulus Artimoand Andorra la Vella2011-10-08
KYYKKÄ
MM3henkilökohtainen kilpailu MAri Kauttorus Pietari2011-08-05
MM1joukkuekilpailu MJ.Juvonen, A.Kautto, V.Kononen, M.Peiponen, A.Valtonenrus Pietari2011-08-05
MM2parikilpailu NPäivi Ruotsalainen, Tuija Sillanpäärus Pietari2011-08-06
MM1sekaparikilpailuJyrki Juvonen, Päivi Ruotsalainenrus Pietari2011-08-06
MM2sekaparikilpailuAri Kautto, Tuija Sillanpäärus Pietari2011-08-06
LUMILAUTAILU
MM1big airPetja Piiroinenesp Barcelona2011-01-15
MM3lumikouru MMarkus Malinesp La Molina  OL2011-01-20
MM3slopestyle MVille Paumolaesp La Molina  OL2011-01-22
MM1slopestyle NEnni Rukajärviesp La Molina  OL2011-01-22
MOOTTORIPYÖRÄILY
EM3drag racing, Funny BikeSamu Kallio2011-09-11
EM2drag racing, Pro StockFredrik Fredlund2011-09-11
EM2drag racing, Top FuelPetri Paljakka2011-09-11
MM1enduro, E1Juha Salminen2011-10-01
MM2enduro, E1Eero Remes2011-10-02
MM3enduro, E1Matti Seistola2011-10-02
MM1enduro, E3Mika Ahola2011-10-02
MM3enduro, halliMika Ahola2011-02-16
MM1enduro, joukkuekilpailuSalminen, Remes, Seistola, Mattila, Tarkkala, Salonenfin Kotka/Hamina2011-08-13
MM2enduro, joukkuekilpailu NMarita Nyqvist, Hanna Mertsalmi, Charlotte Ljunglinfin Kotka/Hamina2011-08-13
MM1maarata-ajoJoonas Kylmäkorpi2011-09-18
MM1RR-ajo, sivuvaunuluokkaPekka Päivärinta, (Adolf Hänni SUI)2011-08-28
MM3supermoto, joukkuekilpailuMauno Hermunen, Toni Klem, Asseri Kingelinesp Alcaniz2011-10-02
MOOTTORIVENEILY
MM2offshore 3 CMarcus Johnsson, Lauri Lampénswe Oskarshamn2011-07-10
EM1T400Juho-Matti Manninenpol Żnin2011-06-19
MM3vesijetit, ProAm Runabout StockPancho Marjakusa Lake Havasu2011-10-07
PAINI
MM3kreikkalais-roomalainen 84 kgRami Hietaniemitur Istanbul  OL2011-09-13
EM1lukkopaini, ilman pukua 70 kg MTom Niinimäkiukr Južnyi2011-06-09
EM3lukkopaini, puvulla, 75 kg MTom Niinimäkiukr Južnyi2011-06-10
EM2pankration, 65 kg NNiina Aaltonenukr Južnyi2011-06-10
POTKUNYRKKEILY
MM3alapotkutyyli, 48 kg NMarja-Liisa Väänänenmkd Skopje2011-10-28
MM3alapotkutyyli, 65 kg NAnne Katasmkd Skopje2011-10-28
MM1musical forms, kova tyyli asein MElmeri Rantalainenirl Dublin2011-11-24
MM3täyskontakti, 63,5 kg MTeemu Tuominenirl Dublin2011-11-25
MM3täyskontakti, 65 kg NAnne Katasirl Dublin2011-11-25
MM3täyskontakti, 67 kg MJarkko Jussilairl Dublin2011-11-25
PURJEHDUS
MM22,4 m RMarko Dahlbergnor Aalesund2011-08-19
MM32,4 m RRikard Bjurströmnor Aalesund2011-08-19
MM15,5 m RKenneth Thelén, Thomas Hallberg, Robert Nybergfin Helsinki2011-08-04
MM16 m R, ClassicHenrik Tenström + miehistöfin Helsinki2011-08-12
EM2lightningLauri Hemming, Antti Varheenmaa, Maria Hemmingfin Turku2011-08-07
EM3lightningNiko Lappalainen, Kari Kanerva, Pasi Hannilafin Turku2011-08-07
MM3purjelautailu, slalom NMarianne Kaplasfra Hyères2011-09-13
PYÖRÄILY
EM2maastopyöräily, maraton MJukka Vastarantaaut Kleinzell2011-06-12
EM1maastopyöräily, maraton NPia Sundstedtaut Kleinzell2011-06-12
PYÖRÄSUUNNISTUS
EM2keskimatka MSamuli Saarelarus Roštšino2011-09-20
MM1keskimatka MSamuli Saarelaita Vicenza2011-08-25
EM2keskimatka NMarika Hararus Roštšino2011-09-20
EM1keskimatka NIngrid Stengårdrus Roštšino2011-09-20
EM3keskimatka NSusanna Laurilarus Roštšino2011-09-20
MM1pitkä matka MSamuli Saarelaita Vicenza2011-08-23
EM1pitkä matka NMarika Hararus Roštšino2011-09-23
EM2pitkä matka NIngrid Stengårdrus Roštšino2011-09-23
MM2pitkä matka NIngrid Stengårdita Vicenza2011-08-23
EM3sprintti MJussi Laurilarus Viipuri2011-09-19
EM1sprintti NMarika Hararus Viipuri2011-09-19
MM2sprintti NMarika Haraita Vicenza2011-08-27
MM3viesti MJussi Laurila, Pekka Niemi, Samuli Saarelaita Vicenza2011-08-26
SAAPPAANHEITTO
MM1henkilökohtainen kilpailu MVille Huuskonenest Viljandi2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu MSaku Paavolaest Viljandi2011-07-09
MM3henkilökohtainen kilpailu MTapani Kananenest Viljandi2011-07-09
MM1henkilökohtainen kilpailu NEeva Isokorpiest Viljandi2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskeloest Viljandi2011-07-09
MM1joukkuekilpailuHuuskonen, Viljanen, Nuutinen, Isokorpi, Saukkonen, Koskeloest Viljandi2011-07-09
SALIBANDY
MM2Nsui Sankt Gallen2011-12-11
SHAKKI
MM1kirjeshakkiPertti Lehikoinen2011-02-20
SUUNNISTUS
MM2pitkä matka MPasi Ikonenfra La Féclaz2011-08-17
MM1tarkkuussuunnistusLauri Kontkanenfra Grand Revard2011-08-17
MM2tarkkuussuunnistusAntti Rusanenfra Grand Revard2011-08-17
MM1tarkkuussuunnistus, joukkuekilpailuLauri Kontkanen, Antti Rusanen, Pekka Seppäfra Grand Revard2011-08-17
MM1viesti NAnni-Maija Fincke, Merja Rantanen, Minna Kauppifra La Féclaz2011-08-20
TAIDO
EM1dantai hokei Mfra Angers2011-08-07
EM1dantai hokei Nfra Angers2011-08-07
EM2dantai jissen Mfra Angers2011-08-07
EM1dantai jissen Nfra Angers2011-08-07
EM3hokei MAki Peltolafra Angers2011-08-07
EM2hokei MJere Anttalainenfra Angers2011-08-07
EM1hokei MIlkka Kirjavainenfra Angers2011-08-07
EM1hokei NMinna Karjalainenfra Angers2011-08-07
EM1jissen MAntti Korhonenfra Angers2011-08-07
EM3jissen MAntti Peltonenfra Angers2011-08-07
EM3jissen NLaura Pellikkafra Angers2011-08-07
EM1jissen NPäivi Nevalainenfra Angers2011-08-07
EM2jissen NMinna Karjalainenfra Angers2011-08-07
EM1tenkaifra Angers2011-08-07
TAITOLUISTELU
MM1muodostelmaluisteluRockettesfin Helsinki2011-04-09
MM2muodostelmaluisteluMarigold Ice Unityfin Helsinki2011-04-09
EM3yksinluistelu NKiira Korpisui Bern  OL2011-01-29
TANSSIURHEILU
EM2diskotanssi, soolo NJanina Ilkkapol Kielce2011-06-11
MM3moderni tanssi, muodostelmatDCA Dancers 2011pol Mikołajki2011-12-10
TRIATHLON
EM2pitkä matka MJarmo Hastfin Tampere2011-08-21
MM3talvitriathlon NMaija Oravamäkifin Jämijärvi2011-03-26
URHEILUSUKELLUS
MM2vapaasukell., pituussuk. räpylöin MMikko Pöntinenita Lignano Sabbiadoro2011-10-15
MM2vapaasukell, staatt.hengenpidätys NVeera López-Lehtoita Lignano Sabbiadoro2011-10-16
VALJAKKOURHEILU
MM1kärryajo, 4 koiraa NBAntti Mäkiahoger Borken2011-11-13
MM2kickbike, 1 koiraVesa-Pekka Jurvelinger Borken2011-11-13
MM1kickbike, 1 koira NBAntti Mäkiahoger Borken2011-11-13
MM2kickbike, 2 koiraaMaija Nivalager Borken2011-11-13
MM1koirahiihto, 1 koira NMinna Viidenor Oslo2011-03-24
MM3koirahiihto, takaa-ajo NMarika Tiiperinor Hamar2011-03-20
MM2koirajuoksu NMarika Tiiperiger Borken2011-11-13
MM2koirapyöräily NKati Mansikkasaloger Borken2011-11-13
MM3sekaviestiMaija Nivala, Maria Viitahalme, Minna Viidenor Oslo2011-03-27
MM3valjakkoajo, keskim. 6 koiraa NBJaakko Raunionor Hamar2011-03-20
MM1valjakkoajo, keskim. 6 koiraa NBRaine Nieminor Hamar2011-03-20
MM3valjakkoajo, pitkä m., 8 koir. 400 kmOle Wingrennor Røros2011-02-06
MM1valjakkoajo, sprintti 4 koiraa NBAntti Mäkiahonor Hamar2011-03-20
MM2valjakkoajo, sprintti 4 koiraa, t.-ajoTeemu Kaivolanor Oslo2011-03-25
MM3valjakkoajo, sprintti 4 koiraa, yhteisl.Teemu Kaivolanor Oslo2011-03-26
MM1valjakkoajo, sprintti 6 koiraaKimmo Hytönennor Hamar2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 6 koiraaRiitta Kempenor Hamar2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 8 koiraaPasi Heinonennor Hamar2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 8 koiraa NBRiku Setälänor Hamar2011-03-20
MM2valjakkoajo, sprintti 8 koiraa NBJoonas Männikkönor Hamar2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti, avoin luokkaAri Laitinennor Hamar2011-03-20
MM3valjakkohiihto, 1 koira NMaija Nivalanor Oslo2011-03-25
MM1valjakkohiihto, 1 koira NMinna Viidenor Oslo2011-03-25
VOIMANOSTO
EM147 kg NRaija Jurkkocze Plzeň2011-05-03
EM352 kg NMervi Sirkiäcze Plzeň2011-05-03
EM257 kg NMervi Rantamäkicze Plzeň2011-05-04
EM372 kg NJohanna Kankuscze Plzeň2011-05-05
EM3penkkipunnerrus, 105 kg MPetri Kuosmacze Plzeň2011-08-05
EM2penkkipunnerrus, 120 kg MOve Lehtocze Plzeň2011-08-06
EM2penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikcze Plzeň2011-08-04
EM3penkkipunnerrus, 66 kg MMarko Saarimaacze Plzeň2011-08-04
EM3penkkipunnerrus, 72 kg NSusanna Virkkunencze Plzeň2011-08-05
EM2penkkipunnerrus, 83 kg MTomi Viklacze Plzeň2011-08-05
EM1penkkipunnerrus, yli 120 kgKenneth Sandvikcze Plzeň2011-08-06
MM1penkkipunnerrus, yli 125 kgKenneth Sandvikaut Sölden2011-05-30


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2019.