Suomen menestys 2011

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 254 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM383136105
EM454445134
Yhteensä837581239

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM436453471336
OK0000000000
EM0110000022
Yhteensä447453471538


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AMMUNTA
EM2ilmakivääri NMarjo Yli-Kiikkaita Brescia  OL 2011-03-05
EM3liikkuva maali 40 ls, joukkuekilpailuKrister Holmberg, Niklas Hyvärinen, Tomi-Pekka Heikkiläsrb Belgrad 2011-08-04
EM3mustaruuti, Cominazzo, replikaTarmo Ansamaafin Hamina 2011-08-25
EM3mustaruuti, Kuchenreuter, originaaliHannu Jyräfin Hamina 2011-08-25
EM3mustaruuti, Kuchenreuter, repl., jkk.T. Näätäinen Lihavainen, T. Ansamaa, Jukka Päärniläfin Hamina 2011-08-25
EM1mustaruuti, Maximilian, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina 2011-08-25
EM3mustaruuti, Minié, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina 2011-08-25
EM2mustaruuti, Miquelet, replikaSakari Viertolafin Hamina 2011-08-25
EM3mustaruuti, Miquelet, replikaTimo Näätäinen Lihavainenfin Hamina 2011-08-25
EM1mustaruuti, Miquelet, replika, joukk.Sakari Viertola, Ari Salin, Antero Mustamäkifin Hamina 2011-08-25
EM1siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 kivääri joukkuekilpailuKimmo Iivonen, Marko Nikko, Seppo Semifin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 kivääri yhteistulosMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 kivääri yhteistulosKimmo Iivonenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 pistooli joukkuekilpailuJorma Juntunen, Juha Piiroinen, Petri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, .22 pistooli seistenPetri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, .22 pistooli yhteistulosJuha-Matti Saarifin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 pistooli yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 revolveriJorma Juntunenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 revolveriAki Tanninenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, .22 siluettikivääriKimmo Iivonenfin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 siluettikivääriJasmine Uuttufin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, .22 vakiopistooliJuha-Matti Saarifin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 vakiopistooliJussi Airasfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 vakiopistooliAllan Granlundfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, .22 vapaapistooliJuha-Matti Saarifin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, .22 vapaapistooliRauno Ärväsfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso kivääri joukkuekilpailuKimmo Iivonen, Marko Nikko, Reino Uuttufin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, iso kivääri yhteistulosKimmo Iivonenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso kivääri yhteistulosMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, iso metsästyskivääriReino Uuttufin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, iso metsästyskivääriKimmo Iivonenfin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, iso pistooli joukkuekilpailuJuhani Lehtosaari, Esko Lempola, Juha Piiroinenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso pistooli seistenUnto Järvinenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, iso pistooli yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, iso revolveriJuha Piiroinenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkofin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, iso siluettikivääriJasmine Uuttufin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso vakiopistooliRauno Ärväsfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, iso vapaapistooliJuha Piiroinenfin Heinola 2011-07-16
EM1siluetti, iso vapaapistooliJuhani Lehtosaarifin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, iso vapaapistooliJarkko Tuovinenfin Heinola 2011-07-16
EM2siluetti, pistooli seisten joukkuekilpailuEsko Lempola, Juha Piiroinen, Petri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, pistooli seisten yhteistulosPetri Savinainenfin Heinola 2011-07-16
EM3siluetti, ratapistooli joukkuekilpailuEsko Lempola, Antti Peltola, Juha Piiroinenfin Heinola 2011-07-16
AMPUMAHIIHTO
MM110 km takaa-ajo NKaisa Mäkäräinenrus Hanty-Mansijsk  OL 2011-03-06
MM27,5 km NKaisa Mäkäräinenrus Hanty-Mansijsk  OL 2011-03-05
AMPUMASUUNNISTUS
MM2normaalimatka MMikko Hölsöcze Staré Město p.L. 2011-08-13
MM1sprintti MMikko Hölsöcze Staré Město p.L. 2011-08-12
MM3sprintti MJuha Tolonencze Staré Město p.L. 2011-08-12
MM2sprintti NRiikka Timpericze Staré Město p.L. 2011-08-12
MM1sprintti NEevamari Oksanencze Staré Město p.L. 2011-08-12
MM3viesti MJarno Kallio-Könnö, Juha Tolonen, Mikko Hölsöcze Staré Město p.L. 2011-08-14
MM2viesti NRiikka Timperi, Eevamari Oksanencze Staré Město p.L. 2011-08-14
AUTOURHEILU
EM2drag racing, Pro StockRichard Sundblom 2011-09-11
EM2drag racing, Top FuelRisto Poutiainen 2011-09-11
EM3drag racing, Top FuelTimo Lehtimäki 2011-09-11
EM3drag rac.,Top Methanol Funny CarJarmo Kuutniemi 2011-09-11
EM1pienoisautoilu, C-12Simo Ahoniemifra Montbrison 2011-03-06
EM1pienoisautoilu, G7Juha Yli-Sipolager Brühl 2011-03-20
EM3pienoisautoilu, TP-10Teemu Leinoger Ettlingen 2011-08-20
MM2ralliMikko Hirvonen, Jarmo Lehtinen 2011-11-13
MM1ralli, tuotantoautot Super 2000Juho Hänninen, Mikko Markkula 2011-11-13
BILJARDI
EM28-pallo NMarika Poikkijokiger Brandenburg 2011-03-28
EM3straight pool MPetri Makkonenger Brandenburg 2011-03-25
CHEERLEADING
EM2cheer NNorthern Lights Diamonds, Ouluslo Ljubljana 2011-07-03
EM1cheer NHAC Elite, Helsinkislo Ljubljana 2011-07-03
EM1cheer, sekajoukkueetHAC Xray, Helsinkislo Ljubljana 2011-07-02
EM3cheer, sekajoukkueetRenegades, Tampereslo Ljubljana 2011-07-02
MM1paristuntMija Schrey - Mika Pennanenusa Orlando 2011-04-28
EM2ryhmästunt NCheer Stars Ninzat, Kuopioslo Ljubljana 2011-07-03
EM1tanssiDream Team Dancers, Tampereslo Ljubljana 2011-07-03
EM2tanssiFunky Dance Team, Helsinkislo Ljubljana 2011-07-03
DARTS
MM3henkilökohtainen kilpailu NKirsi Viinikainenirl Castlebar 2011-09-23
MM2joukkuekilpailu MJarkko Komula, Ulf Ceder, Sami Sanssi, Petri Korteirl Castlebar 2011-09-23
MM3kokonaiskilpailu MJarkko Komula, Ulf Ceder, Sami Sanssi, Petri Korteirl Castlebar 2011-09-23
MM3parikilpailu MJarkko Komula, Ulf Cederirl Castlebar 2011-09-23
MM3parikilpailu NLumi Silván, Kirsi Viinikainenirl Castlebar 2011-09-22
FISAF-AEROBIC
EM3yksilökilpailu MJuuso Väisänenita Torino 2011-06-25
EM1yksilökilpailu MJouni Viitanenita Torino 2011-06-25
MM2yksilökilpailu MJuuso Väisänenaus Gold Coast 2011-10-22
EM1yksilökilpailu NRita Niemiita Torino 2011-06-25
MM1yksilökilpailu NIrina Matilainenaus Gold Coast 2011-10-22
FREESTYLEHIIHTO
MM2skicross MJouni Pellinenusa Deer Valley  OL 2011-02-04
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
MM310 km (p) NAino-Kaisa Saarinennor Oslo  OL 2011-02-28
MM115 km (p) MMatti Heikkinennor Oslo  OL 2011-03-01
MM34 x 5 km NPirjo Muranen, Aino-Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen, Krista Lähteenmäkinor Oslo  OL 2011-03-03
MM2sprinttiviesti (p) NAino-Kaisa Saarinen, Krista Lähteenmäkinor Oslo  OL 2011-03-02
HIIHTOSUUNNISTUS
EM2keskimatka MStaffan Tunisnor Sjusjøen 2011-02-05
MM1keskimatka MStaffan Tunisswe Tänndalen 2011-03-23
EM2pitkä matka MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen 2011-02-02
EM1pitkä matka MStaffan Tunisnor Sjusjøen 2011-02-02
MM2pitkä matka MStaffan Tunisswe Tänndalen 2011-03-26
MM3sekasprinttiviestiMatti Keskinarkaus, Liisa Anttilaswe Tänndalen 2011-03-24
EM2sprintti MStaffan Tunisnor Sjusjøen 2011-02-04
EM3sprintti MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen 2011-02-04
MM2sprintti MStaffan Tunisswe Tänndalen 2011-03-22
MM1sprintti MOlli-Markus Taivainenswe Tänndalen 2011-03-22
MM3sprintti NLiisa Anttilaswe Tänndalen 2011-03-22
EM2viesti MJanne Häkkinen, Olli-Markus Taivainen, Staffan Tunisnor Sjusjøen 2011-02-06
MM1viesti MOlli-Markus Taivainen, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunisswe Tänndalen 2011-03-27
MM3viesti NMarjut Turunen, Liisa Anttila, Hannele Tonnaswe Tänndalen 2011-03-27
ILMAILU
EM1purjelento, 20 m, monipaikkaisetHarri Hirvola, Visa-Matti Leinikkisvk Nitra 2011-07-29
ITF TAEKWON-DO
EM2erikoistekniikkamurskaus, joukk. Nsvk Bratislava 2011-10-22
EM3erikoistekniikkamurskaus MSami Koskelasvk Bratislava 2011-10-20
EM2liikesarjat, 1. dan MJouni Alajokisvk Bratislava 2011-10-21
EM1liikesarjat, 2. dan MJoonas Heikkinensvk Bratislava 2011-10-21
MM1liikesarjat, 2. dan NTiia Kivirantanzl Wellington 2011-03-09
EM3liikesarjat, 3. dan MJouni Heikkinensvk Bratislava 2011-10-21
EM1liikesarjat, 3. dan NPauliina Hietaniemisvk Bratislava 2011-10-20
EM3liikesarjat, 4.-6. dan NHeli Karjalainensvk Bratislava 2011-10-20
MM3liikesarjat, 4.-6. dan NHeli Karjalainennzl Wellington 2011-03-09
EM3ottelu, joukkuekilpailu Nsvk Bratislava 2011-10-22
EM3voimamurskaus, joukkuekilpailu Msvk Bratislava 2011-10-22
EM2voimamurskaus, joukkuekilpailu Nsvk Bratislava 2011-10-22
JÄÄKIEKKO
MM1Msvk Bratislava  OL 2011-05-15
MM3Nsui Zürich  OL 2011-04-25
JÄÄPALLO
MM2Mrus Kazan 2011-01-30
JOUSIAMMUNTA
EM2maastoammunta, joukkuekilpailu MJari Haavisto, Aki Virtanen, Pasi Ahjokiviita Montevarchi 2011-09-16
EM1maastoammunta, taljajousi MJari Haavistoita Montevarchi 2011-09-17
KEILAILU
EM2joukkuekilpailu MPalermaa, Jähi, Jussila, Lehtonen, Ratia, Salonenger München 2011-06-17
EM3masters MOsku Palermaager München 2011-06-18
EM3triokilpailu MKimmo Lehtonen, Jari Ratia, Perttu Jussilager München 2011-06-16
KENDO
EM3iaido, 2. danPaulus Artimoand Andorra la Vella 2011-10-08
KYYKKÄ
MM3henkilökohtainen kilpailu MAri Kauttorus Pietari 2011-08-05
MM1joukkuekilpailu MJ.Juvonen, A.Kautto, V.Kononen, M.Peiponen, A.Valtonenrus Pietari 2011-08-05
MM2parikilpailu NPäivi Ruotsalainen, Tuija Sillanpäärus Pietari 2011-08-06
MM1sekaparikilpailuJyrki Juvonen, Päivi Ruotsalainenrus Pietari 2011-08-06
MM2sekaparikilpailuAri Kautto, Tuija Sillanpäärus Pietari 2011-08-06
LUMILAUTAILU
MM1big airPetja Piiroinenesp Barcelona 2011-01-15
MM3lumikouru MMarkus Malinesp La Molina  OL 2011-01-20
MM3slopestyle MVille Paumolaesp La Molina  OL 2011-01-22
MM1slopestyle NEnni Rukajärviesp La Molina  OL 2011-01-22
MOOTTORIPYÖRÄILY
EM3drag racing, Funny BikeSamu Kallio 2011-09-11
EM2drag racing, Pro StockFredrik Fredlund 2011-09-11
EM2drag racing, Top FuelPetri Paljakka 2011-09-11
MM1enduro, E1Juha Salminen 2011-10-01
MM2enduro, E1Eero Remes 2011-10-02
MM3enduro, E1Matti Seistola 2011-10-02
MM1enduro, E3Mika Ahola 2011-10-02
MM3enduro, halliMika Ahola 2011-02-16
MM1enduro, joukkuekilpailuSalminen, Remes, Seistola, Mattila, Tarkkala, Salonenfin Kotka/Hamina 2011-08-13
MM2enduro, joukkuekilpailu NMarita Nyqvist, Hanna Mertsalmi, Charlotte Ljunglinfin Kotka/Hamina 2011-08-13
MM1maarata-ajoJoonas Kylmäkorpi 2011-09-18
MM1RR-ajo, sivuvaunuluokkaPekka Päivärinta, (Adolf Hänni SUI) 2011-08-28
MM3supermoto, joukkuekilpailuMauno Hermunen, Toni Klem, Asseri Kingelinesp Alcaniz 2011-10-02
MOOTTORIVENEILY
MM2offshore 3 CMarcus Johnsson, Lauri Lampénswe Oskarshamn 2011-07-10
EM1T400Juho-Matti Manninenpol Żnin 2011-06-19
MM3vesijetit, ProAm Runabout StockPancho Marjakusa Lake Havasu 2011-10-07
PAINI
MM3kreikkalais-roomalainen 84 kgRami Hietaniemitur Istanbul  OL 2011-09-13
EM1lukkopaini, ilman pukua 70 kg MTom Niinimäkiukr Južnyi 2011-06-09
EM3lukkopaini, puvulla, 75 kg MTom Niinimäkiukr Južnyi 2011-06-10
EM2pankration, 65 kg NNiina Aaltonenukr Južnyi 2011-06-10
POTKUNYRKKEILY
MM3alapotkutyyli, 48 kg NMarja-Liisa Väänänenmkd Skopje 2011-10-28
MM3alapotkutyyli, 65 kg NAnne Katasmkd Skopje 2011-10-28
MM1musical forms, kova tyyli asein MElmeri Rantalainenirl Dublin 2011-11-24
MM3täyskontakti, 63,5 kg MTeemu Tuominenirl Dublin 2011-11-25
MM3täyskontakti, 65 kg NAnne Katasirl Dublin 2011-11-25
MM3täyskontakti, 67 kg MJarkko Jussilairl Dublin 2011-11-25
PURJEHDUS
MM22,4 m RMarko Dahlbergnor Aalesund 2011-08-19
MM32,4 m RRikard Bjurströmnor Aalesund 2011-08-19
MM15,5 m RKenneth Thelén, Thomas Hallberg, Robert Nybergfin Helsinki 2011-08-04
MM16 m R, ClassicHenrik Tenström + miehistöfin Helsinki 2011-08-12
EM2lightningLauri Hemming, Antti Varheenmaa, Maria Hemmingfin Turku 2011-08-07
EM3lightningNiko Lappalainen, Kari Kanerva, Pasi Hannilafin Turku 2011-08-07
MM3purjelautailu, slalom NMarianne Kaplasfra Hyères 2011-09-13
PYÖRÄILY
EM2maastopyöräily, maraton MJukka Vastarantaaut Kleinzell 2011-06-12
EM1maastopyöräily, maraton NPia Sundstedtaut Kleinzell 2011-06-12
PYÖRÄSUUNNISTUS
EM2keskimatka MSamuli Saarelarus Roštšino 2011-09-20
MM1keskimatka MSamuli Saarelaita Vicenza 2011-08-25
EM2keskimatka NMarika Hararus Roštšino 2011-09-20
EM1keskimatka NIngrid Stengårdrus Roštšino 2011-09-20
EM3keskimatka NSusanna Laurilarus Roštšino 2011-09-20
MM1pitkä matka MSamuli Saarelaita Vicenza 2011-08-23
EM1pitkä matka NMarika Hararus Roštšino 2011-09-23
EM2pitkä matka NIngrid Stengårdrus Roštšino 2011-09-23
MM2pitkä matka NIngrid Stengårdita Vicenza 2011-08-23
EM3sprintti MJussi Laurilarus Viipuri 2011-09-19
EM1sprintti NMarika Hararus Viipuri 2011-09-19
MM2sprintti NMarika Haraita Vicenza 2011-08-27
MM3viesti MJussi Laurila, Pekka Niemi, Samuli Saarelaita Vicenza 2011-08-26
SAAPPAANHEITTO
MM1henkilökohtainen kilpailu MVille Huuskonenest Viljandi 2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu MSaku Paavolaest Viljandi 2011-07-09
MM3henkilökohtainen kilpailu MTapani Kananenest Viljandi 2011-07-09
MM1henkilökohtainen kilpailu NEeva Isokorpiest Viljandi 2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskeloest Viljandi 2011-07-09
MM1joukkuekilpailuHuuskonen, Viljanen, Nuutinen, Isokorpi, Saukkonen, Koskeloest Viljandi 2011-07-09
SALIBANDY
MM2Nsui Sankt Gallen 2011-12-11
SHAKKI
MM1kirjeshakkiPertti Lehikoinen 2011-02-20
SUUNNISTUS
MM2pitkä matka MPasi Ikonenfra La Féclaz 2011-08-17
MM1tarkkuussuunnistusLauri Kontkanenfra Grand Revard 2011-08-17
MM2tarkkuussuunnistusAntti Rusanenfra Grand Revard 2011-08-17
MM1tarkkuussuunnistus, joukkuekilpailuLauri Kontkanen, Antti Rusanen, Pekka Seppäfra Grand Revard 2011-08-17
MM1viesti NAnni-Maija Fincke, Merja Rantanen, Minna Kauppifra La Féclaz 2011-08-20
TAIDO
EM1dantai hokei Mfra Angers 2011-08-07
EM1dantai hokei Nfra Angers 2011-08-07
EM2dantai jissen Mfra Angers 2011-08-07
EM1dantai jissen Nfra Angers 2011-08-07
EM3hokei MAki Peltolafra Angers 2011-08-07
EM2hokei MJere Anttalainenfra Angers 2011-08-07
EM1hokei MIlkka Kirjavainenfra Angers 2011-08-07
EM1hokei NMinna Karjalainenfra Angers 2011-08-07
EM1jissen MAntti Korhonenfra Angers 2011-08-07
EM3jissen MAntti Peltonenfra Angers 2011-08-07
EM3jissen NLaura Pellikkafra Angers 2011-08-07
EM1jissen NPäivi Nevalainenfra Angers 2011-08-07
EM2jissen NMinna Karjalainenfra Angers 2011-08-07
EM1tenkaifra Angers 2011-08-07
TAITOLUISTELU
MM1muodostelmaluisteluRockettesfin Helsinki 2011-04-09
MM2muodostelmaluisteluMarigold Ice Unityfin Helsinki 2011-04-09
EM3yksinluistelu NKiira Korpisui Bern  OL 2011-01-29
TANSSIURHEILU
EM2diskotanssi, soolo NJanina Ilkkapol Kielce 2011-06-11
MM3moderni tanssi, muodostelmatDCA Dancers 2011pol Mikołajki 2011-12-10
TRIATHLON
EM2pitkä matka MJarmo Hastfin Tampere 2011-08-21
MM3talvitriathlon NMaija Oravamäkifin Jämijärvi 2011-03-26
URHEILUSUKELLUS
MM2vapaasukell., pituussuk. räpylöin MMikko Pöntinenita Lignano Sabbiadoro 2011-10-15
MM2vapaasukell, staatt.hengenpidätys NVeera López-Lehtoita Lignano Sabbiadoro 2011-10-16
VALJAKKOURHEILU
MM1kärryajo, 4 koiraa NBAntti Mäkiahoger Borken 2011-11-13
MM2kickbike, 1 koiraVesa-Pekka Jurvelinger Borken 2011-11-13
MM1kickbike, 1 koira NBAntti Mäkiahoger Borken 2011-11-13
MM2kickbike, 2 koiraaMaija Nivalager Borken 2011-11-13
MM1koirahiihto, 1 koira NMinna Viidenor Oslo 2011-03-24
MM3koirahiihto, takaa-ajo NMarika Tiiperinor Hamar 2011-03-20
MM2koirajuoksu NMarika Tiiperiger Borken 2011-11-13
MM2koirapyöräily NKati Mansikkasaloger Borken 2011-11-13
MM3sekaviestiMaija Nivala, Maria Viitahalme, Minna Viidenor Oslo 2011-03-27
MM3valjakkoajo, keskim. 6 koiraa NBJaakko Raunionor Hamar 2011-03-20
MM1valjakkoajo, keskim. 6 koiraa NBRaine Nieminor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkoajo, pitkä m., 8 koir. 400 kmOle Wingrennor Røros 2011-02-06
MM1valjakkoajo, sprintti 4 koiraa NBAntti Mäkiahonor Hamar 2011-03-20
MM2valjakkoajo, sprintti 4 koiraa, t.-ajoTeemu Kaivolanor Oslo 2011-03-25
MM3valjakkoajo, sprintti 4 koiraa, yhteisl.Teemu Kaivolanor Oslo 2011-03-26
MM1valjakkoajo, sprintti 6 koiraaKimmo Hytönennor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 6 koiraaRiitta Kempenor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 8 koiraaPasi Heinonennor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti 8 koiraa NBRiku Setälänor Hamar 2011-03-20
MM2valjakkoajo, sprintti 8 koiraa NBJoonas Männikkönor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkoajo, sprintti, avoin luokkaAri Laitinennor Hamar 2011-03-20
MM3valjakkohiihto, 1 koira NMaija Nivalanor Oslo 2011-03-25
MM1valjakkohiihto, 1 koira NMinna Viidenor Oslo 2011-03-25
VOIMANOSTO
EM147 kg NRaija Jurkkocze Plzeň 2011-05-03
EM352 kg NMervi Sirkiäcze Plzeň 2011-05-03
EM257 kg NMervi Rantamäkicze Plzeň 2011-05-04
EM372 kg NJohanna Kankuscze Plzeň 2011-05-05
EM3penkkipunnerrus, 105 kg MPetri Kuosmacze Plzeň 2011-08-05
EM2penkkipunnerrus, 120 kg MOve Lehtocze Plzeň 2011-08-06
EM2penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikcze Plzeň 2011-08-04
EM3penkkipunnerrus, 66 kg MMarko Saarimaacze Plzeň 2011-08-04
EM3penkkipunnerrus, 72 kg NSusanna Virkkunencze Plzeň 2011-08-05
EM2penkkipunnerrus, 83 kg MTomi Viklacze Plzeň 2011-08-05
EM1penkkipunnerrus, yli 120 kgKenneth Sandvikcze Plzeň 2011-08-06
MM1penkkipunnerrus, yli 125 kgKenneth Sandvikaut Sölden 2011-05-30


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage PalautelomakeRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2021.