Suomen menestys 2005 - 2020

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 77 arvokisamitalia

 

Lajiliitto Suomessa: Suomen Saappaanheittoliitto ry

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM34241977
EM0000
Yhteensä34241977


Viimeisin mitali: 2017-07-16 MM-kultaa: Ruusuvirta, Miika Pekkala, Tiia Koskelo, Myllykangas, Isokorpi, Mervi Koskelo SAAPPAANHEITTO joukkuekilpailu

Ei mitaleja olympilajeissa
KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
SAAPPAANHEITTO
MM1MRisto Pekkanenfin Kokemäki2005-07-17
MM3MJarmo Kieleväinenfin Kokemäki2005-07-17
MM2MPasi Kuusinenfin Kokemäki2005-07-17
MM1NEeva Isokorpifin Kokemäki2005-07-17
MM2NMervi Koskelofin Kokemäki2005-07-17
MM3NHelena Lappeteläinenfin Kokemäki2005-07-17
MM2MPasi Kuusinenswe Västerås2006-07-02
MM3MTapani Hämäläinenswe Västerås2006-07-02
MM1MJouni Viljanenswe Västerås2006-07-02
MM1NTuija Salonenswe Västerås2006-07-02
MM3NSari Kieloahoswe Västerås2006-07-02
MM2NMona Koskeloswe Västerås2006-07-02
MM2henkilökohtainen kilpailu MTapio Hämäläinenger Berliini2007-07-15
MM1henkilökohtainen kilpailu MJuha Turunenger Berliini2007-07-15
MM3henkilökohtainen kilpailu MHarri Parviainenger Berliini2007-07-15
MM2henkilökohtainen kilpailu NHelena Söderströmger Berliini2007-07-15
MM1henkilökohtainen kilpailu NSari Kieloahoger Berliini2007-07-15
MM3henkilökohtainen kilpailu NEeva Isokorpiger Berliini2007-07-15
MM1joukkuekilpailuKieloaho, Koskelo, Kuusinen, Nuutinen, Rosenqvistger Berliini2007-07-15
MM1henkilökohtainen kilpailu MTapio Hämäläinenita Ascoli Piceno2008-07-11
MM3henkilökohtainen kilpailu MPasi Kuusinenita Ascoli Piceno2008-07-11
MM2henkilökohtainen kilpailu NTuija Salonenita Ascoli Piceno2008-07-11
MM1henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskeloita Ascoli Piceno2008-07-11
MM1joukkuekilpailuJ.Nuutinen, T.Nissinen, J.Vesterinen, T.Koskelo, T.Salonenita Ascoli Piceno2008-07-11
MM2henkilökohtainen kilpailu MJyrki Moilanenfin Kinnula2009-06-28
MM3henkilökohtainen kilpailu MTapani Hämäläinenfin Kinnula2009-06-28
MM1henkilökohtainen kilpailu MJuha Turunenfin Kinnula2009-06-28
MM2henkilökohtainen kilpailu NMervi Koskelofin Kinnula2009-06-28
MM1henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskelofin Kinnula2009-06-28
MM1joukkuekilpailuHämäläinen, Kuusinen, Pekkanen, Salonen, T.Koskelofin Kinnula2009-06-28
MM3henkilökohtainen kilpailu MJari Myllykangaspol Niepołomice2010-07-04
MM2henkilökohtainen kilpailu MVille Huuskonenpol Niepołomice2010-07-04
MM1henkilökohtainen kilpailu MSaku Paavolapol Niepołomice2010-07-04
MM2henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskelopol Niepołomice2010-07-04
MM1joukkuekilpailuHuuskonen, Nuutinen, Paavola, Koskelo, Isokorpipol Niepołomice2010-07-04
MM3henkilökohtainen kilpailu MTapani Kananenest Viljandi2011-07-09
MM1henkilökohtainen kilpailu MVille Huuskonenest Viljandi2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu MSaku Paavolaest Viljandi2011-07-09
MM2henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskeloest Viljandi2011-07-09
MM1henkilökohtainen kilpailu NEeva Isokorpiest Viljandi2011-07-09
MM1joukkuekilpailuHuuskonen, Viljanen, Nuutinen, Isokorpi, Saukkonen, Koskeloest Viljandi2011-07-09
MM1henkilökohtainen kilpailu MVille Huuskonenrus Petroskoi2012-07-07
MM2henkilökohtainen kilpailu MJari Myllykangasrus Petroskoi2012-07-07
MM3henkilökohtainen kilpailu MMiika Paavolarus Petroskoi2012-07-07
MM1henkilökohtainen kilpailu NSari Kieloahorus Petroskoi2012-07-07
MM2henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskelorus Petroskoi2012-07-07
MM3henkilökohtainen kilpailu NTuija Salonenrus Petroskoi2012-07-07
MM1joukkuekilpailuHuuskonen, Moilanen, Nuutinen, Koskelo, Salonen, Isokorpirus Petroskoi2012-07-07
MM3henkilökohtainen MJari Myllykangasger Berliini2013-07-07
MM2henkilökohtainen MVille Huuskonenger Berliini2013-07-07
MM1henkilökohtainen MSaku Paavolager Berliini2013-07-07
MM3henkilökohtainen NSari Kieloahoger Berliini2013-07-07
MM2henkilökohtainen NTuija Salonenger Berliini2013-07-07
MM1henkilökohtainen NEeva Isokorpiger Berliini2013-07-07
MM1joukkuekilpailuPaavola, Huuskonen, Ruusuvirta, Isokorpi, Koskelo, Salonenger Berliini2013-07-07
MM1MHarri Parviainenswe Södertälje2014-07-13
MM2MJorma Hämäläinenswe Södertälje2014-07-13
MM2NKirsi Heiskanenswe Södertälje2014-07-13
MM1NHeidi Korkalainenswe Södertälje2014-07-13
MM3NAsta Savukoskiswe Södertälje2014-07-13
MM1joukkuekilpailuRuusuvirta, Pajunen, Aaltonen, Koskelo, Isokorpi, Koskeloita Ascoli Piceno2015-09-13
MM1MAntti Ruusuvirtaita Ascoli Piceno2015-09-13
MM2NTuija Salonenita Ascoli Piceno2015-09-13
MM1NTiia Koskeloita Ascoli Piceno2015-09-13
MM3NEeva Isokorpiita Ascoli Piceno2015-09-13
MM1henkilökohtainen kilpailu MAntti Ruusuvirtafin Kinnula2016-07-10
MM2henkilökohtainen kilpailu MJukka Saaranenfin Kinnula2016-07-10
MM1henkilökohtainen kilpailu NTiia Koskelofin Kinnula2016-07-10
MM2henkilökohtainen kilpailu NHanna Vuolteenahofin Kinnula2016-07-10
MM3henkilökohtainen kilpailu NEeva Isokorpifin Kinnula2016-07-10
MM1joukkuekilpailuRuusuvirta, Pekkala, Pajunen, Koskelo, Isokorpi, Salonenfin Kinnula2016-07-10
MM1joukkuekilpailuRuusuvirta, Miika Pekkala, Tiia Koskelo, Myllykangas, Isokorpi, Mervi Koskeloest Viljandi2017-07-16
MM3miehetAntti Ruusuvirtaest Viljandi2017-07-16
MM2miehetJuha Myllykangasest Viljandi2017-07-16
MM1naisetTiia Koskeloest Viljandi2017-07-16
MM2naisetEeva Isokorpiest Viljandi2017-07-16
MM3naisetHanna Vuolteenahoest Viljandi2017-07-16


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.